20 lutego ruszyła VII edycja konkursu „Literacki Debiut Roku”!

20 lutego ruszyła VII edycja konkursu „Literacki Debiut Roku”. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Novae Res, które jako jedyne w Polsce publikuje książki jednocześnie w modelu subsydiowanym i tradycyjnym. Od początku swojej działalności wspiera debiutantów.

Literacki Debiut Roku” to konkurs, którego celem jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej. Zwycięski tekst zostaje wydany drukiem, a oficjalna premiera odbywa się zawsze podczas październikowych Targów Książki w Krakowie.

Zainteresowanie konkursem i jego ranga z roku na rok rosną, nadsyłane prace są coraz ciekawsze i lepiej dopracowane pod kątem warsztatowym – zauważyła prof. UG, dr hab. Anna Ryłko-Kurpiewska, przewodnicząca Kapituły Konkursu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody – publikacja książki wraz z dystrybucją i promocją, czek na 5000 złotych, pobyty w luksusowym SPA, kursy pisarskie oraz pamiątkowe zestawy książkowe.

W zeszłym roku laureatem konkursu została mieszkanka Czech, Danuta Chlupová, za powieść pt. „Blizna”.

Tegorocznymi partnerami konkursu zostali International Paper, Miasto Gdynia, Bonito.pl, Maszyna do Pisania, OzGraf oraz Papyrus.

Patroni medialni to Onet.pl, Magazyn Charaktery, Książki. Magazyn do czytania, Magazyn Pocisk, Magazyn Literacki Książki. Rokrocznie patronat honorowy nad konkursem obejmuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecna, siódma edycja trwać będzie od 20 lutego 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku, przy czym termin nadsyłania prac upływa 13 kwietnia 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: www.literackidebiutroku.pl

Udostępnij: