Forum

Audiobooki czy wersja papierowa książek?  

  RSS

Charaktery
Member Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 4
29/01/2018 2:16 pm  

Co najczęściej wybieracie: audiobooki, e-booki, czy wersję papierową? 


OdpowiedzCytat
Olga
 Olga
New Member
Dołączył:2 lata  temu
Posty: 3
29/01/2018 2:19 pm  

Ja osobiście tradycyjnie - nic mi nie zastąpi papierowej wersji książki. Lubię ją trzymać w dłoniach i przekręcać kolejne kartki... Audiobooki są spoko do samochodu... ale trochę rozpraszają. 


OdpowiedzCytat
Kasia
New Member
Dołączył:2 lata  temu
Posty: 1
29/01/2018 2:43 pm  

Jestem zdecydowanie za klasyczną wersją papierową - fajnie jest poczuć zapach papieru, przekładać kolejne strony. Ale audiobooki i e-booki też mają swoje zalety - przede wszystkim nie zajmują miejsca w domowej biblioteczce, są też tańsze, zwłaszcza, jeśli czytamy dużo i korzystamy z abonamentów. Dobrą stroną audiobooków jest też na pewno oszczędność czasu -  możliwość pogrążenia się w lekturze podczas jazdy samochodem, prasowania, sprzątania, czy innych domowych obowiązków. Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje mocne strony:)


OdpowiedzCytat
Joanna
New Member
Dołączył:2 lata  temu
Posty: 1
29/01/2018 3:46 pm  

Ja idę z czasem i postępem 🙂 Audiobook nie wymaga miejsca i nie gromadzi się na nim kurz. Oczy nie męczą się podczas czytania, można je zamknąć i uruchomić wyobraźnię. Nie ubrudzę kartek kawą, nie pozaginam rogów. Rozumiem przywiązanie do papieru, ale chyba jednak musimy się przyzwyczaić do myśli, ze zastąpią go inne nośniki - co ma też ekologiczne znaczenie... Potrafie sie pogodzić z myślą, ze nie mam w domu biblioteczki... ale za to pełen dysk. Dzieci i tak już nie chcą czytać tradycyjnych książek ... Niestety, albo - takie mamy czasy.. i już.


OdpowiedzCytat
Olga
 Olga
New Member
Dołączył:2 lata  temu
Posty: 3
30/01/2018 11:30 am  

W sumie racja.... trzeba iść z duchem czasu, ale ja jakoś nie mogę się przekonać, ale niestety brakuje mi już miejsca w domu na trzymanie książek! Nie mam już ani jednej wolnej półki 🙂 A mam jeszcze jedno pytanie: czy mieliście styczność z którymiś z audiobooków Storytel, które są tutaj na stronie Klubu? 


OdpowiedzCytat
  
Praca